Jak się przygotować do masażu ?

Jak się przygotować do masażu?

 

Jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć aby dobrze przygotować się do masażu relaksacyjnego czy masażu leczniczego. Zależy nam abyś czuł/a się komfortowo więc w tym krótkim wpisie opowiemy, co warto wiedzieć przed masażem oraz jak pozbyć się strachu przed pierwszą wizytą.

 

Każdy zabieg czy to masaż relaksacyjny czy konsultacja fizjoterapeutyczna przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze. Terapeuta podczas trwania zabiegu będzie tłumaczyć kolejne jego kroki opisując je i dając wskazówki co należy zrobić. Przekaże Ci informacje jak należy się położyć ( na plecach, brzuchu, boku, usiąść), abyś mógł/mogła czuć się jak najbardziej komfortowo.

 

Jak przygotować się przed masażem relaksacyjnym?

  • polecamy nie spożywać ciężkich posiłków 1-1,5h przed masażem
  • zdejmij biżuterię: naszyjniki, wisiorki, bransoletki, zegarki, duże kolczyki a także kolczyki z ciała
  • ubierz się wygodnie i komfortowo
  • załóż niekrępująca bieliznę, często  należy się do niej rozebrać podczas wizyty
  • jeżeli nie czekasz na ważny telefon wyłącz go, aby Cię nie rozpraszał
  • zabierz  ze sobą dobry humor i wejdź w odprężający nastrój 😉

 

Jeżeli jest to Twoja pierwsza wizyta w Naszym gabinecie fizjoterapii i masażu prosimy o pojawienie się około 5-10 minut wcześniej aby wypełnić krótką ankietę o stanie zdrowia. Ankiety są dostępne na recepcji. Po ich wypełnieniu usiądź wygodnie i poczekaj, aż terapeuta poprosi Cię do gabinetu.

Przed wizytą możesz napić się wody lub skorzystać z toalety. Zrelaksuj się.

 

Jak wygląda masaż relaksacyjny lub klasyczny?

 

Zabieg odbywa się w specjalnym pokoju relaksacyjnym z wygaszonymi światłami, blaskiem świec, odprężającą muzyka i szumem strumyka. Przed masażem relaksacyjnym terapeuta zada kilka pytań aby dostosować techniki i siłę ich wykonywania do Twoich oczekiwań.

 

Przygotowanie do masażu relaksacyjnego.

Przed masażem terapeuta przekaże Ci wskazówki jak się przygotować. Do dyspozycji jest jednorazowa bielizna: majtki stringi damskie lub męskie/ jednorazowy stanik aby nie zatłuścić Twojej bielizny ( jeśli jest Ci wygodniej możesz zostać w swojej bieliźnie) oraz świeży ręcznik do przykrycia. Na przebranie będziesz mieć kilka minut, po tym czasie terapeuta zapuka, jeśli będziesz gotowy możesz go zaprosić. Podczas całego masażu fizjoterapeuta będzie pytał czy jego intensywność i moc jest dla Ciebie odpowiednia.

 

Jeżeli jedziesz do nas prosto z pracy lub po prostu potrzebujesz odświeżenia istnieje możliwość skorzystania z prysznica przed zabiegiem.

 

Więcej o masażu relaksacyjnym w naszym warszawskim gabinecie przeczytasz w  zakładce o strefie relaksu.

 

Jak wygląda masaż leczniczy z elementami terapii manualnej?

Konsultacja fizjoterapeutyczna lub masaż leczniczy z terapią manualną jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego fizjoterapeute, który poprzez zebranie wywiadu oraz badania przeprowadza terapię z dobraniem odpowiednich technik, które pozwolą na pozbycie się bólu, zwiększenie funkcji i ruchomości (więcej o tym jak wygląda konsultacja fizjoterapeutyczna lub masaż leczniczy z terapią manualną przeczytasz w zakładce strefa zdrowia).

 

Jak się przygotować do konsultacji fizjoterapeutycznej / masażu leczniczego?

Ubierz się w wygodny strój sportowy, możesz również zabrać go ze sobą i przebrać się w gabinecie. Załóż także niekrępująca bieliznę aby czuć się komfortowo i swobodnie. Jeżeli jedziesz do nas prosto z pracy lub po prostu potrzebujesz odświeżenia się istnieje możliwość skorzystania z prysznica przed zabiegiem. Pamiętaj tylko aby przyjechać odpowiednio wcześniej.

Fizjoterapeuta o wyznaczonej godzinie zaprosi Cię do gabinetu. Podczas przeprowadzania wywiadu zada Ci kilka pytań o charakter bólu, jego intensywność, czas występowania. Przed wizytą możesz się zastanowić w jakim miejscu dokładnie czujesz ból, jakie sytuacje z dnia codziennego go prowokują lub zwiększają, czy wpływ na pojawienie się bólu ma siedzenie powyżej np. 2 godzin lub ból pojawia się zawsze przy jakimś ruchu ciała np. pochyleniu się, zapinaniu pasów. Możesz zastanowić się też czy jakieś sytuacje pomagają w zmniejszeniu się bólu np.: spacer, zmiana pozycji, odpoczynek. Jeżeli posiadasz badania obrazowe  jak RTG, rezonans magnetyczny (MRI), tomografia komputerowa (TK) lub USG możesz zabrać je ze sobą na wizytę u fizjoterapeuty. Pamiętaj że jeśli masz jakieś pytania do fizjoterapeuty możesz je śmiało zadawać w trakcie zabiegu.