Nowości- bonusy do masażu twarzy

Nowości – bonusy do masażu twarzy

 

Zadbaj o skórę swojej twarzy i wypróbuj nowe, dodatkowe zabiegi do masażu twarzy, szyi i dekoltu. Fizjoterapeuta przeprowadzając wywiad zaproponuje odpowiednie techniki dostosowane do potrzeb Twojej skóry twarzy i oczekiwanych rezultatów. Połączenie odpowiednich zabiegów przy użyciu dodatkowych przyrządów do masażu twarzy takich jak bańka chińska do twarzy, jadeitowy kamień guasha, wałek wieloigłowy lyapko oraz peelingów pozwala w uzyskaniu szybszych efektów odmłodzenia, ujędrnienia i wymodelowania na twarzy.

 

Pobudzenie skóry do produkcji kolagenu a także odżywienia tkanek sprawia, że staje się ona witalna, świeża i naturalnie odmłodzona. Klasyczny masaż twarzy poprawia krążenie i kondycję skóry twarzy. Zastosowanie dodatkowych technik takich jak drenaż limfatyczny twarzy przy użyciu kamienia jadeitowego lub baniek chińskich do masaż twarzy może wzmocnić efekt naturalnego wymodelowania owalu twarzy, szyi i dekoltu. Techniki drenażowe z wykorzystaniem dodatkowych przyrządów do masażu twarzy pomogą w zniwelowaniu widoczności doliny łez oraz cieni pod oczami. Masaż wałkiem wieloigłowy lyapko będzie stymulować mikrokrążenie oraz produkcję kolagenu w skórze czego efektem będzie wygładzenie zmarszczek, poprawa kolorytu i jędrności skóry.

 

Aby zabiegi na twarz dały utrwalone rezultatu należy powtarzać je przynajmniej w serii 10 zabiegów. Odstępy między zabiegami powinny być ustalane przez fizjoterapeute, ktory oceni intensywność zabiegu i odpowiedni czas przerwy do następnej wizyty. Jest to niezbędne szczególnie przy mocnych zabiegach stymulujących skórę i tkanki miękkie. Czas przerwy jest istotnym okresem w którym zachodzą pozytywne procesy regeneracji i stymulacji, dzięki którym uzyskiwany jest pożądany efekt.

 

Masaż bańka chińską do twarzy 

Masaż bańką chińską do twarzy jest wykonywany specjalnymi bańkami w kształcie stożków, które wytwarzają mniejsze podciśnienie niż w przypadku klasycznym baniek do masażu. Tak delikatne zassanie tkanek można regulować przez naciśnięcie boków bańki. Zapewnia to wystarczająco intensywną stymulację krążenia w skórze zmniejszając ryzyko powstania siniaków lub popękanych naczynek. Przed zabiegiem bańkami chińskimi twarz jest poddana klasycznemu masażowi twarzy. Jest on wykonany w intensywny sposób przez co dochodzi do wstępnego pobudzenia krążenia i przygotowania skóry do użycia baniek chińskich do twarzy. Ruchy bańkami są zazwyczaj wykonywane od linii środka twarzy na zewnątrz oraz ruchami kolistymi. Dzięki masażowi bańką chińską na twarzy możemy zminimalizować widoczność bruzd przy nosie tzw. bruzdy nosowo-wargowej, zmarszczki przy oczach oraz zmarszczek na czole w tym lwiej zmarszczki. Efektem całego zabiegu z wykorzystaniem bańki chińskiej do twarzy to wymodelowanie jej owalu, zmniejszenie obrzęków i ujędrnienie skóry.

 

Masaż kamieniem jadeitowym

 

Kamień jadeitowy ma zazwyczaj kształt płaskiej łezki o zaokrąglonych krawędziach. Materiał z jakiego jest wykonany pozwala na bezpieczne używanie go na skórę twarzy oraz wokół oczu. Masaż kamienieniem do guasha można wykonywać po wstępnym masażu twarzy z odrobiną olejku lub masła shea ale także samodzielnie bez wykorzystania dodatkowego poślizgu. Kształt kamienia do masażu twarzy pozwala na wykonanie różnych technik, które mogą działać intensywnie stymulująco jaki i tonizująco na skórę twarzy. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać możemy wykonywać techniki guasha, które mocno pobudzają krążenie i stymulują metabolizm tkanek. Delikatniejsze techniki drenażowe będą pozwalały uzyskać efekt odświeżenia wyglądu skóry, zmniejszenia zastojów i obrzęków przez co owal twarzy będzie wygładzony.

Intensywniejsza technika guasha polegająca na powtarzanych ruchach przeciągania po skórze krawędzią kamienia pod odpowiednim kątem powoduje delikatne jej zaczerwienienie i pobudzenie mikrokrążenia w skórze. Intensywne głaskanie działa stymulująco na produkcję kolagenu i poprawy metabolizmu tkanek przez co są odżywione i odpowiednio ukrwione. Po tym etapie masażu kamieniami jadeitowym można przejść do technik limfatycznych, które pomogą odprowadzić nadmiar płynów oraz metabolitów.

Wykorzystanie kamienia jadeitowego do masażu z przewagą technik drenażowych, które niwelują obrzęki i zastoje na twarzy można dodatkowo wzmocnić poprzez schłodzenie go przed zabiegiem na około 5-10 min w lodówce. Potęguje to efekt drenażu, powrotu limfy do węzłów chłonnych i pobudza mikrokrążenie w skórze. Odmłodzenie i odświeżenie wyglądu twarzy a także jej wymodelowanie to pierwsze z efektów jakie można zauważyć po masażu kamieniem jadeitowym. Regularne stosowanie masażu pomaga w redukcji obrzęku, zwisających policzków, worków pod oczami, wyszczupleniu twarzy oraz zmniejszeniu widoczności zmarszczek.

 

Masaż wałkiem wieloigłowym lyapko

 

Wałek wieloigłowy lyapko jest stosowany zarówno w zabiegach leczniczych jak i w kosmetyce. Pomaga on w walce z bólem, obrzękami, poprawia krążenie oraz metabolizm w skórze i głębiej położonych tkankach. Wałek poprawia owal twarzy, nadaje skórze świeżości i elastyczności, poprawia produkcję elastyny i kolagenu, podnosi drugi podbródek, wygładza zmarszczki.  Wzmożenie unaczynienia dzieki masażowi wałkiem wieloigłowym lyapko pozwala na lepsze wchłanianie i działanie kosmetyków. Wywołuje efekt liftingujący i ujędrniający. Może być używany samodzielnie lub w połączeniu z innymi technikami jak masaż bańką chińską do twarzy, masaż gasha lub klasyczny masaż twarzy. Jest prosty w użyciu, więc może być gadżetem używanym codziennie przez 10-15 minut do pojawienia się zaczerwienienia twarzy.

 

Peelingi na twarz

 

Peeling do twarzy pozwala na delikatne złuszczenie naskórka oraz pozostawienie skóry twarzy silnie nawilżonej i odżywionej. Taki zabieg pozbywając się nadmiaru naskórka jest świetnym wstępem przed takimi zabiegami jak liftingujący masaż twarzy lub masaż z wykorzystaniem baniek chińskich do twarzy lub kamienia jadeitowego.

Efektem peelingu jest wygładzenie, oczyszczenie i odświeżenie skóry, która jest idealnie przygotowana na wchłanianie składników odżywczych z naturalnych olejków. Polecamy wykonanie peelingu twarzy przed jej masażem aby odpowiednio przygotować skórę oraz wzmocnić efekty zabiegu.