Stawianie baniek ogniowych

Stawianie baniek ogniowych

Metoda znana od 5 tysięcy lat, sprawdzona w medycynie ludowej, do połowy XIX wieku stawianie baniek było stosowane w szpitalach. Po zakończeniu wojny ze względu na brak leków powrócono do tej metody leczniczej. W miarę rozwoju farmakologii stawianie baniek ogniowych powoli odchodziło w zapomnienie. Dziś ponownie wraca do łask, szczególnie wśród osób, które poznały negatywne skutki nadużywania leków. Jest to idealna metoda leczenia dla osób, które szukają naturalnych rozwiązań. Bądź nie chcą dodatkowo obciążać swojego organizmu kolejnymi lekami , gdy stan zdrowia wymaga stałego ich przyjmowania. Wówczas alternatywnym rozwiązaniem w celu uruchomienia naturalnych procesów zdrowienia stają się bańki ogniowe. Śmiało możemy się pokusić o stwierdzenie, że stawianie baniek przeżywa swój renesans.

W jakim celu stawiamy bańki?

– w celu wzmocnienia sił odpornościowych organizmu lub ich uaktywnieniu

– zabieg mobilizuje i wzmacnia mechanizmy samoleczące , w które natura wyposażyła człowieka

2 elementy leczenia:

– leczenie segmentalne ( w miejscach dotknietych chorobą lub w strefie związanej na zasadzie odruchowej z ogniskiem choroby, poprzez unerwienie)

– przestrojenie lecznicze (wynaczynienie krwi działa jak bodziec leczniczy)

Działanie baniek:

– przestrojenie lecznicze

– regulacja zaburzonych czynności organizmu

– zwalcza ból

– niweluje skurcze

– pobudza przekrwienie

– hamuje stany zapalne

Kiedy można zauważyć pierwsze efekty?

– często zaraz po zabiegu, kiedy pacjenta ogarnia przyjemne zmęczenie, uczucie odprężenia, to znak że organizm uruchomił głęboki proces przestarajający podobny do działania pokrzepiającego snu, który stawia na nogi choregoStawianie baniek ogniowych