Zabiegi antycellulitowe

Zabiegi antycellulitowe

Jak pozbyć się cellulitu?

Szukając sposobów na pozbycie się cellulitu kupujemy drogie kremy i balsamy ale nie zawsze dają one spektakularne efekty. Brak jędrności skóry oraz cellulit na udach, pośladkach, boczkach, brzuchu i przedramionach  może pojawić się mimo diety oraz aktywności fizycznej.

Poznajcie zabiegi z naszego gabinetu fizjoterapii i masażu FizjoDuet w Warszawie. Zabiegi antycellulitowe i modelujące są dobierane są indywidualnie do potrzeb oraz typu skóry. Ich intensywność różni się od siebie. Jednym z najbardziej stymulujących zabiegów na cellulit jest bańka chińska a także połączenie jej z masażem kostką lodu. Delikatniejsze zabiegi to ręczny masaż ujędrniający lub drenaż limfatyczny.

By uzyskać najlepsze efekty najlepiej połaczyć ze sobą:

 • zbilansowaną dietę
 • aktywność fizyczna
 • zabiegi antycellulitowe
 • drenaż limfatyczny
 • peelingi kawowe
 • masaż miodem
 • szczotkowanie na sucho

Masaż bańką chińską 

Bańka chińska przyssana do skóry wytwarza podciśnienie, które podczas zabiegu mocno stymuluje krążenie w skórze oraz podskórnej tkance tłuszczowej. Efektywnie stymuluje tkanki do metabolizmu, procesu lipolizy oraz przebudowy czego efektem jest ujędrniona, gładka skóra pozbawiona cellulitu.

Masaż kostką lodu 

Masaż kostką lodu jest zabiegiem ujędrniającym który można wykonać samodzielnie lub zaraz po masażu bańką chińską.Połączenie to daje niezwykłe efekty niwelujące cellulit.  Zimna kostka lodu powoduje na początku kurczenie a następnie rozszerzanie się naczyń krwionośnych w skórę co stanowi swoista gimnastykę dla naczyń przez co dochodzi do odżywienia tkanek, ujędrnienia skóry i przyspieszenie metabolizmu.

Fala uderzeniowa

Wykonana specjalną końcówką, która skutecznie walczy z cellulitem i intensywnie stymuluje do przebudowy rozstępy które stają się mniej widoczne. Fala uderzeniowa rozbija złogi cellulitu i wygładza widoczne zagłębienia i zwłóknienia w tkance tłuszczowej.

Drenaż limfatyczny “BOA”

Zabieg wyszczuplający wykonywany w specjalnych mankietach nakładanych na nogi. Każdy z mankietów ma 12 komór które podczas zabiegu wypełniają się powietrzem uciskając kończynę z odpowiednim ciśnieniem. Drenaż pneumatyczny BOA pomoże uporać się z cellulitem wodnym lub tłuszczowym, zmniejszy obrzęki i obwód nóg.

Masaż (drenaż) limfatycznym

Masaż wykonany przez terapeute zmniejsza obrzęki i zastoje co wpływa pozytywnie na wygląd skóry i zmniejszenie cellulitu wodnego. Techniki wykonywane podczas drenażu limfatycznego pomagają redukcji obrzęków i zatrzymywaniu wody czego efektem jest zmniejszenie obwodu ud, łydek ramion i brzucha.

Maty akupunkturowe i wałki wieloigłowe 

Zazwyczaj stosowane są dodatkowo w trakcie innych zabiegów antycellulitowych dla wzmocnienia ich efektów. Maty i wałki wieloigłowe pobudzają krążenie w tkankach, stymulują do syntezy kolagenu dzięki czemu możemy cieszyć się zmniejszeniem widoczności cellulitu oraz ujędrnieniu ciała.

Peeling kawowy

Poprawia wygląd skóry oraz działa silnie pobudzająco i stymulująco na układ krążenia, działa antycellulitowo. Poprawa napięcia skóry i efekt wygładzenia widoczne są już po pierwszym peelingu.

W naszym gabinecie fizjoterapii i masażu znajdziesz zabiegi antycellulitowe oraz program łączący je dla uzyskania szybkich efektów modelujących ciało.

Intensywny plan ekspresowego pozbywania się cellulitu:

 • 20 zabiegów – bańka chińska połączona z masażem kostką lodu 2x tygodniu
 • 10 zabiegów – drenaż pneumatyczny BOA 1x tygodniu

Efekty po pierwszym zabiegu: napięcie i ujędrnienie skóry

Zauważalne efekty zmniejszenia cellulitu: 3-5 zabieg

lub

 • 20 zabiegów – bańka chińska na cellulit 2x tygodniu
 • 20 zabiegów falą uderzeniową zmniejszające cellulit i rozstępy 2x tygodniu

Efekty po pierwszym zabiegu: napięcie i wygładzenie skóry oraz pobudzenie rozstępów do przebudowy

Zauważalne pierwsze efekty zmniejszenia cellulitu 3-5 zabieg,oraz pierwsze efekty redukcji widoczności rozstępów zabieg.

Czas pojawienia się pierwszych efektów jest indywidualny i zależy od intensywności cellulitu oraz regularności zabiegów. Najlepiej wykonywać je od 2 do 3 razy w tygodniu. Intensywne zabiegi pozwolą na szybsze zredukowanie widoczności cellulitu, wygładzenie skóry oraz efekt wymodelowania sylwetki ciała.

W utrzymaniu efektu ujędrnienia skóry oraz aby zapobiec nawrotowi cellulitu istotne jest utrzymanie zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. Pomóc mogą także zabiegi przypominające które warto wykonywać przynajmniej 1 x 2 tygodnie

Jakie zabiegi antycellulitowe można stosować przy skórze naczynkowej i tendencji do pękania naczynek?

Przy skórze naczynkowej zabiegi antycellulitowe powinny być delikatniejsze. Bańka chińska lub masaż kostką lodu mogą powodować powstawanie nowych naczynek. Zazwyczaj skóra naczynkowa wiąże się z innymi zaburzeniami krążenia krwi lub limfy. Objawami tego może być obrzęk limfatyczny lub cellulit wodny. Zabiegi wyszczuplające przy skórze naczynkowej, które będą bezpieczne to:

 • drenaż limfatyczny
 • drenaż pneumatyczny BOA
 • ujędrniający masaż ręczny
 • techniki z wykorzystaniem mat akupunkturowych i wałków Lyapko
 • masaż drenujący z wykorzystaniem wałków i pałek bambusowych